Únor 2012

Básnička

23. února 2012 v 15:02 (Sebe)vyjádření...?
V očích slzy dojetí,
skončili jsme spolu v objetí,
v objetí lásky.
A všude jen smích a taky sedmikrásky.
Bože díky za to, že je na tom světě tolik tvé lásky,
že i v zimě rozkvetou si sedmikrásky.

Včera jsem si četla jednu knížku a našla jsem tam tuhle básničku napsanou na zmuchlaném kousku papíru.

Zdroj obrázku:
http://sk2.goo.cz/obrazky/fotogalerie/rostliny/bylinky/sedmikraska/20020423-048.jpg

Andrew Wood (životopis)

4. února 2012 v 9:28 Životopisy
Andrew Patrick Wood byl americký hudebník. Narodil se 8.1.1966 v Columbusu ve státě Mississippi . Byl nejmladší ze tří dětí. Jeho rodiče se spolu rozvedli, když byl Andy ještě dítě. Měl dva bratry: Kevina a Briana. Andy byl fanouškem kapel jako Queen, Kiss nebo Aerosmith. Andyho rodiče podporovali všechny své děti v hudbě a hraní na hudební nástroje.


MALFUNKSHUN
Kapelu roku 1980 zakádá Andy a je mu 14 let. Malfunkshun vznikl o Velikonoční neděli. Později byli často označováni jako "otce stylu grunge" nebo "kmotři grunge". Složení kapely: Andrew Wood-zpěv, baskytara, piano, Kevin Wood-kytara a Regan Hagar-bicí. Dříve s nimi hráli Dave Hunt a Dave Rees, kteří kapelu brzy opustili. Andy si často při vystupování maloval oblíčej bíle a měl modré stíny a červenou rtěnku. Proslulé bylo i jeho oblečení. Každý člen měl nějakou svou přezdívku kterou se oslovovali. Andy byl "L'Andrew the Love Child", Kevin byl "Kevinstein a Regan byl "Thundarr". Důležitým okamžikem pro Malfunkshun bylo vydání Cd "Deep Six". Na tomto CD byly zařazeny písně i kapel jako Soundgarden, U-men, Green River nebo Melvins. S některými z těchto kapel hráli i koncerty, a tak se Andy mohl seznámit s Chrisem Cornellem ze Soundgaden nebo s Jeffem a Stonem, s kterými poté hrál v kapele. Malfunkshun vydali jediné album s názvem Return To Olympus (Návrat na Olymp) , které se nahrávalo v letech 1986-1987, ale bylo vydáno až po Andyho smrti v roce 1995. Všechny písně, které se na albu nacházejí, napsal Andy, kromě písně Wang Dang Sweet Pootang, které byla cover písně se stejným názvem od Teda Nugenta. Album dal dohromady Stone Gossard, který s Andym později hrál v Mother Love Bone. V roce 1985 začal Andy brát drogy a kapela se roce 1988 rozpadla.

(Zleva: Andy, Regan a Kevin)

MOTHER LOVE BONE
Když Andy odešel z kapely Malfunshun začal hrát se Stonem Gossardem a Jeffem Amentem (ti dříve hráli v kapele Green River). Potom spolu založili kapelu Lords of Wasteland (na bicí hrál Regan Hagar), ale potom ji přejmenovali na Mother Love Bone a Regana vyhodili. Složení kapely: Andrew Wood-zpěv, Stone Gossard-kytara, Jeff Ament-byskytara, Bruce Fairweather- kytara a Greg Gilmore-bicí. Alba Mother Love Bone: 1989-Shine, 1990-Apple, 1992-Stardog Champion. V roce 1988 vydali šesti-písňové EP a po zbytek roku byli na turné. Když měli vydat další album, tak se šel Andy léčit ze své závislosti na heroinu. V roce 1990 hráli koncerty v Seattlu a mělo být vydáno již zmiňované album. Skupina vznikla v Seattlu a rozpadla se po smrti Andyho.

(Zleva nahoře: Greg, Andy a Stone. Zleva dole: Bruce a Jeff)

Andy měl taky přítelkyni Xanu La Fuente, ketrá byla určitě jeho velkou inspirací. Zpívá o ní například v písničce Chloe Dancer/Crown of Thorns, Make Sweet Love, v písni Stargazer jí prosí oto, aby se vrátila k němu zpět, protože ho opustila . Krátký úryvek z písně Stargazer: "Dream of me and Julie Ann, oh, Xana come back again...". Byla to právě ona, kdo ho našel, když se předávkoval.

SMRT
Zemřel 19.3.1990 v Seattlovské nemocnici. Bylo mu teprve 24 let! Kdyby ještě žil, tak by Pearl Jam nikdy neexistoval. Andy se předávkoval heroinem a upadl do bezvědomí a v tomhle stavu ho našla Xana. Bylo 16. 3. 1990. Už za pár dní měl být Andy mrtvý, ale to zatím nikdo netušil... Xana s ním začala třást, ale nejevil žádné známky života, tak zavolala záchrannou službu, která ho převezla do nemocnice. Již na místě konstatovali smrt. Zanedlouho poté obdržela telefonát a dozvěděla se, že Andrew žije. V pondělí 19.3.1990, sdělili Xaně, že umírá. V nemocnici se sešla celá rodina a ještě asi dvacet lidí a šli se na něj podívat a také se s ním rozloučit. Zahráli mu jeho oblíbenou kapelu - Queen. Lidé se s nim loučili asi tři hodiny. Lékaři všem oznámili, že zanedlouho zemře. Xana držela Andyho a poslouchala jeho srdce. To se zastavilo asi za patnáct minut. Příčinnou bylo prasknutí aneuryzma (krevní sraženina ve tvaru boule na stěnách cév), které se nacházelo v jeho mozku. Tato nemoc je velmi těžko vyléčitelná a podlehne jí 90% lidí s touto nemocí. Než se předávkoval, tak byl od drog čistý 161 dní. Kapela Mother Love Bone byla významnou kapelou hudebního stylu grunge. Poté co Andy zemřel založil Chris Cornell kapelu Temple Of The Dog, jako poctu pro Andyho. Alice in Chains mu věnovali své první album Facelift a také píseň Would?, která byla věnována nejen Andymu, ale také hudebníkům, kteří zemřeli díky drogám.
(A ještě pár obrázků...)

...
Zdroj obrázků:
tumblr.com
https://www.google.cz/imghp?hl=cs&tab=wi