Duben 2012

Shannon Hoon (životopis)

25. dubna 2012 v 16:47 Životopisy
Richard Shannon Hoon se narodil 26. září 1967 v Lafayette v Indianě (USA) a vyrůstal v nedalekém Daytonu s jeho nevlastní sestrou Annou a nevlastním bratrem Timem. Shannon prý začal používat jeho druhé jméno, aby nedošlo k záměně s jeho otcem, který se také jmenoval Richard. Byl hyperaktivní dítě a v pubertě se začal bouřit a začal se věnovat hudbě a také sportu. Na střední škole se věnoval fotbalu a vrestlingu. Mezi jeho hudební vzory patřili Grateful Dead, The Beatles, John Lennon, Bob Dylan a Led Zeppelin. V roce 1985 absolvoval McCutcheonskou střední školu. Po absolvaci školy se připojil k místní kapele Styff Kytten a stal zpěvákem. V té době napsal svou první píseň "Change". Shannon byl také členem kapely Mank Rage.

BLIND MELON
Poté opustil Lafayette a odjel do Los Angeles, kde se na jedné party potkal s hudebníky Bradem Smithem a Rogersem Stevensnem. Když Smith a Stevens vyděli Shannona jak hraje píseň "Change", nabídli mu , aby s nimi hráli v kapele . Pak se jen připojil Chris Thorn a Glen Graham a vznikla kapela Blind Melon.
Členové: Shannon Hoon - zpěv, kytara
Brad Smith - baskytara, zpěv
Rogers Stevens - kytara
Chris Thorn - kytara, harmonika
Glen Graham - bicí
(Zleva: Chris, Rogers, Brad, Shannon a Glen)

Název vznikl možná takhle Jednou se Brad Smith zeptal: "Co se děje, slepí melouni? (Tak totiž jeho otec říkal jejich hippie sousedům nebo podle bluesového hudebníka Blind Lemon Jefferson a podle charaktreistického Blind Melon Chitlin' z Cheese and Chong, což je pravděpodobnější, ale nevím která z možností je pravda, protože každý tvrdí něco jiného. Já osobně si myslím, že je to možnost číslo dvě. V roce 1991 vypustili čtyři demo nahrávky a následně podepsali nahrávací smlouvu s Capitol Records za 500 000 dolarů. V Los Angeles se Shannon seznámil s kamarádem jeho sestry Anny, Axlem Rosem. Ten ho pozval do studia, kde spolu nahrávali alba Use Your Illusion I a Use Your Illusion II. Shannon zpíval doprovodné vokály k několika písním, například "The Garden" a také se objevil v klipu Guns N' Roses k písni "Don't Cry". V roce 1992 Blind Melon vydali své debutové album "Blind Melon", produkované producentem Pearl Jam. Blind Melon udělali tour podporující jejich album a v průběhu let 1992-1993 předskakovali kapelám jako Soundgarden, Guns N' Roses a Ozzy Osbourne. V létě 1993 natočili videoklip k písni "No Rain". Když natáčeli klip, tak byl Shannon pod vlivem LSD. V roce 1993 byl zatčen za exhibicionismus, poté co se svlékl a močil před fanoušky na koncertě ve Vacouveru. Potom si kapela dala krátkou přestávku, aby mohli nahrát druhé album. Nahráli ho v New Orleans v race 1995, neslo název "Soup". Ale kritici ho hodnotili negativně. Blind Melon také vystoupili na Woodstocku v roce 1994. Shannon byl také jedním z kamarádů Layna Staleyho.
Zajímavost: Shannon vyrobil náhrdelník pro Chrise Cornella a dal mu ho. Chris ho nosil a objevil se i několika videoklipech Soundgarden. Přestal ho nosit, když Shannon zemřel.


OSOBNÍ ŽIVOT A SMRT
V červenci roku 1995 se jeho přítělkyni Lise Crouse narodila dcera, kterou pojmenovali Blue Nico
(po Shannonově oblíbené květině - Nikko Blue). Byl i u porodu, který fotil, ale nic neviděl, protože měl oči plné slz. Shannon Lisu ujišťoval, že půjde kvůli drogám na léčení, ale po 25 dnech odešel. Shannon také řekl: "Být otcem, to je hodně poviností, o kterých musím přemýšlet. Zůstat naživu je jedním z nich." Byl to moc citlivý člověk a zraňovaly ho věci, které o něm byly napsány. Shannon také nahrával svůj život na kameru, takže jeho dceři Nico (bylo jí 13 a půl týdne, když její táta zemřel.), alespoň něco po otci zbylo.

(Shannon a Lisa)

(Shannon a Nico)

Blind Melon plánovali tour na podporu jejich alba "Soup" a Shannon si s sebou vzal poradce,který mu pomáhal s drogami, ale byl neschopný, a tak Shannon začal zase brát drogy, což na jeho (už tak špatné) pověsti moc nepřidalo (měl hodně problémů s policií...). Po vystoupení v Houstonu 20. 10. 1995, byl Shannon smutný. Šel se projít na ulici a zavolal jeho přítelkyni. Volali spolu 45 minut a on jí říkal, že se jim vystoupení nepovedlo. Byl zklamaný, ale nechtěl umřít. Shannon samozřejmě nevynechal drogy... Na další den měli naplánovaný koncert v New Orlens. Ráno, 21. 10. 1995, šel jeden z bedňáků Shannona vzbudit do autobusu, ale bohužel se mu ho nepodařilo vzbudit, tak zavolal záchrannou službu. A Shannon byl prohlášen za mrtvého ve věku 28 let, příčinou bylo předávkování kokainem. Byl pohřben nedaleko Daytonu ve státě Indiana. Na jeho hrobě je úryvek z písně "Change" : "I know we can't all stay here forever.
So I want to write my words on the face of today and they'll paint it".
Byl pohřben v jeho oblíbeném tričku s nápisem Amsterdam a byl bosý, protože chodil bosý, kdykoliv mohl. Jeho matka Nel mu napsala dopis ve kterém stálo, že ho miluje a že teď může Shannon zpívat s anděly.
Dne 12. listopadu 1996 vydávají poslední album "Nico", pojmenované po jeho dceři. Výtěžek z alba byl poslán na účet Blue Nico a část byla věnována do programů pomáhajícím drogově závislým hudebníkům. Kapela také vydala film o Blind Melon s názvem "Letters From Porcupine". Greg Prato vydal knihu "Ďábel na jednom rameni a anděl na druhém: Příběh Shannona Hoona a Blind Melon". Rogers Stevens řekl: "Je mi moc líto té holčičky. Jednou jí budu vyprávět, jaký její táta byl..."
Zajímavost 2: Píseň "Bee Girl" od Pearl Jam je o dívce v klipu "No Rain".
Zajímavost 3: Shannon měřil zhruba 173 centimetrů.

NOVÝ BLIND MELON
Blind Melon byl obnoven v roce 2006, kdy vydali nové album "For My Friends". Přijali nového zpěváka Travise Warrena.


(A nakonec pár fotek Shannona.)
Shannonhoon5_large


Shannon+hoon+shannon+nankie_large
(Moje nejoblíbenější fotka ♥)

Zdroje:

Zdroje obrázků:

David Gilmour (fotka)

19. dubna 2012 v 15:11 Pink Floyd, David Gilmour a Syd Barrett
Tumblr_lz1fqchsi71r5l00do1_500_large

:))

Zdroj obrázku:
http://data.whicdn.com/images/22775106/tumblr_lz1fqcHsI71r5l00do1_500_large.gif

Mad Season - Wake Up (překlad a text)

13. dubna 2012 v 14:50 Grunge

Wake up
Wake up young man, it's time to wake up
Your love affair has got to go
For 10 long years, for 10 long years
The leaves to rake up

Slow suicide's no way to go, oh
Blue, clouded grey
You're not a crack up
Dizzy and weakened by the haze

Moving onward
So an infection not a phase
Yeah, oh
The cracks and lines from where you gave up

They make an easy man to read, oh
For all the times you let them bleed you
For little peace from god you plead, and beg
For little peace from god you plead

Ah, yeah, ah, yeah, ah, yeah
Wake up young man, wake up, wake up
Wake up, wake up, wake up, wake up
Oh, yeah

Wake up young man, it's time to wake up
Your love affair has got to go
For 10 long years, yeah
For 10 long years, the leaves to rake up

Slow suicide's no way to go, oh
Slow suicide's no way to go
Wake up, wake up, wake up
Wake up, wake up, wake up

Vzbuď se
Probuď se mladý muži, je čas vstávat
Probuď se mladý muž, je čas vstávat
Tvá láska má jít
Pro 10 dlouhých let, po dobu 10 dlouhých let
Zvířené listy

Pomalá sebevražda není způsob, jak jít, oh
Modrou, zakryje šedá
Ty se nezhroutíš
Závratě a oslabení z mlhy
Přesun vpřed
Takže nákaza není proměna Yeah, oh
Praskliny a linie od místa, kde jsi se se vzdal

Dělají snadné si přečíst muže, oh
Pro všechny časy, které jsem tě nechal krvácet
Pro málo božského klidu, budeš prosit, prosit a
Pro málo božského klidu, budeš prosit

Ach jo, ach jo, ach jo
Probuď se mladý muži, probuď se, probuď se
Vzbuď se, vzbuď se, vzbuď se, vzbuď se
Ach, jo

Probuď se mladý muži, je čas vstávat
Tvá láska má jít
Pro 10 dlouhých let, jo
Pro 10 dlouhých let, odejde sehnat

Pomalá sebevražda není způsob, jak jít, oh
Pomalá sebevražda není cesta
Vzbuď se, vzbuď se, vzbuď se,
Vzbuď se, vzbuď se, vzbuď se...


To je pro Layna z Alice In Chains, který umřel 5.4. před deseti lety. A taky pro mého kamaráda, který umřel přesně před třemi roky.

Neil Young - Dead Man

10. dubna 2012 v 15:39 Ostatní Muzika
Tak skvělá písnička jako tahle ani slova nepotřebuje! A na film "Dead Man" se chystám už dlouho, ale známý mi ho pořád nevrátil. Doporučuji si jí poslechnout celou, je vážně skvělá.