Shannon Hoon (životopis)

25. dubna 2012 v 16:47 |  Životopisy
Richard Shannon Hoon se narodil 26. září 1967 v Lafayette v Indianě (USA) a vyrůstal v nedalekém Daytonu s jeho nevlastní sestrou Annou a nevlastním bratrem Timem. Shannon prý začal používat jeho druhé jméno, aby nedošlo k záměně s jeho otcem, který se také jmenoval Richard. Byl hyperaktivní dítě a v pubertě se začal bouřit a začal se věnovat hudbě a také sportu. Na střední škole se věnoval fotbalu a vrestlingu. Mezi jeho hudební vzory patřili Grateful Dead, The Beatles, John Lennon, Bob Dylan a Led Zeppelin. V roce 1985 absolvoval McCutcheonskou střední školu. Po absolvaci školy se připojil k místní kapele Styff Kytten a stal zpěvákem. V té době napsal svou první píseň "Change". Shannon byl také členem kapely Mank Rage.

BLIND MELON
Poté opustil Lafayette a odjel do Los Angeles, kde se na jedné party potkal s hudebníky Bradem Smithem a Rogersem Stevensnem. Když Smith a Stevens vyděli Shannona jak hraje píseň "Change", nabídli mu , aby s nimi hráli v kapele . Pak se jen připojil Chris Thorn a Glen Graham a vznikla kapela Blind Melon.
Členové: Shannon Hoon - zpěv, kytara
Brad Smith - baskytara, zpěv
Rogers Stevens - kytara
Chris Thorn - kytara, harmonika
Glen Graham - bicí
(Zleva: Chris, Rogers, Brad, Shannon a Glen)

Název vznikl možná takhle Jednou se Brad Smith zeptal: "Co se děje, slepí melouni? (Tak totiž jeho otec říkal jejich hippie sousedům nebo podle bluesového hudebníka Blind Lemon Jefferson a podle charaktreistického Blind Melon Chitlin' z Cheese and Chong, což je pravděpodobnější, ale nevím která z možností je pravda, protože každý tvrdí něco jiného. Já osobně si myslím, že je to možnost číslo dvě. V roce 1991 vypustili čtyři demo nahrávky a následně podepsali nahrávací smlouvu s Capitol Records za 500 000 dolarů. V Los Angeles se Shannon seznámil s kamarádem jeho sestry Anny, Axlem Rosem. Ten ho pozval do studia, kde spolu nahrávali alba Use Your Illusion I a Use Your Illusion II. Shannon zpíval doprovodné vokály k několika písním, například "The Garden" a také se objevil v klipu Guns N' Roses k písni "Don't Cry". V roce 1992 Blind Melon vydali své debutové album "Blind Melon", produkované producentem Pearl Jam. Blind Melon udělali tour podporující jejich album a v průběhu let 1992-1993 předskakovali kapelám jako Soundgarden, Guns N' Roses a Ozzy Osbourne. V létě 1993 natočili videoklip k písni "No Rain". Když natáčeli klip, tak byl Shannon pod vlivem LSD. V roce 1993 byl zatčen za exhibicionismus, poté co se svlékl a močil před fanoušky na koncertě ve Vacouveru. Potom si kapela dala krátkou přestávku, aby mohli nahrát druhé album. Nahráli ho v New Orleans v race 1995, neslo název "Soup". Ale kritici ho hodnotili negativně. Blind Melon také vystoupili na Woodstocku v roce 1994. Shannon byl také jedním z kamarádů Layna Staleyho.
Zajímavost: Shannon vyrobil náhrdelník pro Chrise Cornella a dal mu ho. Chris ho nosil a objevil se i několika videoklipech Soundgarden. Přestal ho nosit, když Shannon zemřel.


OSOBNÍ ŽIVOT A SMRT
V červenci roku 1995 se jeho přítělkyni Lise Crouse narodila dcera, kterou pojmenovali Blue Nico
(po Shannonově oblíbené květině - Nikko Blue). Byl i u porodu, který fotil, ale nic neviděl, protože měl oči plné slz. Shannon Lisu ujišťoval, že půjde kvůli drogám na léčení, ale po 25 dnech odešel. Shannon také řekl: "Být otcem, to je hodně poviností, o kterých musím přemýšlet. Zůstat naživu je jedním z nich." Byl to moc citlivý člověk a zraňovaly ho věci, které o něm byly napsány. Shannon také nahrával svůj život na kameru, takže jeho dceři Nico (bylo jí 13 a půl týdne, když její táta zemřel.), alespoň něco po otci zbylo.

(Shannon a Lisa)

(Shannon a Nico)

Blind Melon plánovali tour na podporu jejich alba "Soup" a Shannon si s sebou vzal poradce,který mu pomáhal s drogami, ale byl neschopný, a tak Shannon začal zase brát drogy, což na jeho (už tak špatné) pověsti moc nepřidalo (měl hodně problémů s policií...). Po vystoupení v Houstonu 20. 10. 1995, byl Shannon smutný. Šel se projít na ulici a zavolal jeho přítelkyni. Volali spolu 45 minut a on jí říkal, že se jim vystoupení nepovedlo. Byl zklamaný, ale nechtěl umřít. Shannon samozřejmě nevynechal drogy... Na další den měli naplánovaný koncert v New Orlens. Ráno, 21. 10. 1995, šel jeden z bedňáků Shannona vzbudit do autobusu, ale bohužel se mu ho nepodařilo vzbudit, tak zavolal záchrannou službu. A Shannon byl prohlášen za mrtvého ve věku 28 let, příčinou bylo předávkování kokainem. Byl pohřben nedaleko Daytonu ve státě Indiana. Na jeho hrobě je úryvek z písně "Change" : "I know we can't all stay here forever.
So I want to write my words on the face of today and they'll paint it".
Byl pohřben v jeho oblíbeném tričku s nápisem Amsterdam a byl bosý, protože chodil bosý, kdykoliv mohl. Jeho matka Nel mu napsala dopis ve kterém stálo, že ho miluje a že teď může Shannon zpívat s anděly.
Dne 12. listopadu 1996 vydávají poslední album "Nico", pojmenované po jeho dceři. Výtěžek z alba byl poslán na účet Blue Nico a část byla věnována do programů pomáhajícím drogově závislým hudebníkům. Kapela také vydala film o Blind Melon s názvem "Letters From Porcupine". Greg Prato vydal knihu "Ďábel na jednom rameni a anděl na druhém: Příběh Shannona Hoona a Blind Melon". Rogers Stevens řekl: "Je mi moc líto té holčičky. Jednou jí budu vyprávět, jaký její táta byl..."
Zajímavost 2: Píseň "Bee Girl" od Pearl Jam je o dívce v klipu "No Rain".
Zajímavost 3: Shannon měřil zhruba 173 centimetrů.

NOVÝ BLIND MELON
Blind Melon byl obnoven v roce 2006, kdy vydali nové album "For My Friends". Přijali nového zpěváka Travise Warrena.


(A nakonec pár fotek Shannona.)
Shannonhoon5_large


Shannon+hoon+shannon+nankie_large
(Moje nejoblíbenější fotka ♥)

Zdroje:

Zdroje obrázků:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama