Červen 2012

Eddie Vedder (fotka)

22. června 2012 v 14:01 Eddie Vedder a Pearl Jam

Do té fotky jsem se zamilovala a myslím si , že by byla škoda se o ní nepodělit. Je prostě úžasná (a Eddie taky)!
Pořád musím odpočítávat dny, které chybí do koncertu. Vždycky vstanu, podívám se do kalendáře a řeknu (například dnes) :"Už jenom 9 dní."

Zdroj obrázku:
tumblr.com

Poslech gramofonu

4. června 2012 v 0:31 (Sebe)vyjádření...?
V první červnový pátek jsem šla na půdu objevila starý gramofon (nee, já o něm věděla, to jenom aby to bylo zajímavější). Byly na něm položené desky . Nejvíc mě zaujaly desky Jimi Hendrix a Pink Floyd: Delicate Sound of Thunder. S gramofonem jsem moc zacházet neuměla, ale podařilo se mi to nějak spustit. Prvního jsem si pustila Hendrixe. Píseň "Little Wing" zněla tak pohodově a mně se chtělo vážně uletět (byla jsem trochu opilá... já vím, že jsem psala že alkohol nemám ráda, ale pivo mi nevadí.). Na obalu desky byla stručně popsána Hendrixova kariéra. Mezi mé oblíbené patří "All Along The Watchtower", kterou napsal Bob Dylan. Při tom pátečním večeru a na půdě, to mělo svoje kouzlo. Sice byla gramfonová jehla trochu zkažená, ale divného chrčení jsem si nevšímala a naplno vnímala kouzlo hudby a Jimiho hru na kytaru. Z venku zněl ptačí zpěv. Mám strašně ráda ten šum desky, když se na ni položí jehla a ještě nehraje hudba. :) Na desce Jimiho Hendrixe byl výběr třinácti písní. Jimi sám o sobě prohlašoval, že neumí zpívat, ale mně se jeho zpěv líbí, je takový osobitý. Poslouchalo se mi to moc dobře, ale moc rychle mi to uteklo. Při písni "Freedom" jsem si představila Woodstock v roce 1969. Jak já bych ráda žila v 60. letech a zažila hippies! Ten můj gramofon má skvělý zvuk, když nepočítám tu zkaženou jehlu. Kdyby někdo viděl mé pohyby, napodobující tanec, asi by si řekl že jsem utekla z nějaké psychiatrické léčebny, ale já za to opravdu nemohla, to způsobil alkohol v mé krvi. Hlavně jsem se "vlnila" při písni "Drifting", která byl krásně pomalá.
Po skončení Jimiho jsem si pustila již zmiňovaný Pink Floyd. V obalu byly dvě desky. Uvnitř obalu bylo něco napsané, bohužel azbukou. Moje hudební srdce se radovalo z poslechu desek Jimiho a Pink Floyd. Při písni "Time"jsem se opět začala vlnit a zasnila jsem se do Davida zamlada... A taky jsem musela odhodit brýle, protože bych si je při své šikovnost dokázala rozbít. Poslouchat tu hudbu ve tmě, jen s malým světýlkem z gramofonu, bylo tak kouzelné. Zpěv ptáků už dávno překřičel David a hudbu jsem si vychutnávala plnými doušky, popíjela pivo a bylo mi fajn. Deska sem tam skákala, ale jinak to bylo v pohodě. Seděla jsem ve tmě a křičela: "Hey! Teachers! Leave them kids alone!", asi si to trochu umíte představit. Na druhé straně desky byly písně Sorrow, The Dogs Of War a On The Turning Away. A tím pro mě poslech skončil. Potom jsem tam ještě něco pustila, nevěděla jsem co to je, ale tančila jsem na to. Potom jsem se trochu zklidnila a pokušela se hrát na kytaru. Já na ní nic neuím, jenom akordy C dur a G7.Za chvíli se mi chtělo spát, tak jsem se zachumlala do spacáku a usla...

(Držím desku Jimi Hendrix a hrál tam Pink Floyd.)

(Tohle byly celkem normální desky, zbytek (asi 20 desek), se nedal poslouchat. Samozřejmě Jimi a Pink Floyd jsou nejlepší)


A na závěr píseň, při které se mi chtělo létat:

Pearl Jam - Bee Girl (překlad a text)

1. června 2012 v 15:22 Eddie Vedder a Pearl Jam
Bee Girl
Bee girl, you're gonna die.
You don't wanna be famous, you wanna be shy.
Do your dances alone in your room.
Becoming a star will become your doom.
Bee Girl, be a girl.
Bee Girl, be a girl.
You know time is long, and life is short.
Begin to live while you still can.
Believe in nothing, believe me,
Those who can be trusted can change their mind.
When the anxious is the present, unwrap your gifts, take your time.
Everything you imagine needn't be stuck in your mind.
Bee Girl, be a girl
Bee Girl, be a girl...

Včelí dívka
Včelí dívko, budeš umírat.
Nechceš být slavná, chceš být stydlivá.
Tančit sama ve svém pokoji.
Stát se hvězdou se ti stane osudné.
Včelí dívko, buď dívkou
Včelí dívko, buď dívkou

Víš že doba je dlouhá, život je krátký.
Zační žít, dokud můžeš.
Nevěř ničemu, věř mně.
Ti, kteří mi budou věřit, můžou své rozhodnutí změnit.
Když se bojíš, využij svého nadání, nespěchej.
Všechno, co sis představovala, nemusí jen uvíznout v tvé mysli.
Včelí dívko, buď dívkou
Včelí dívko, buď dívkouSice to není moc kvalitní obraz, ale Eddiemu to tam (jako všude) sluší :) Píseň je prý o dívce z klipu No Rain od Blind Melon. Shannon Pearl Jam miloval a Eddieho obdivoval.