Pearl Jam - 2.7. v Praze

16. července 2012 v 19:28 |  Koncerty, festivaly
Jeden z mých snů se stal skutečností - jela jsem na koncert mé oblíbené kapely Pearl Jam. Musím poděkovat mému známému, který byl ochotný a do Prahy mě vzal autem. Zastavil kousek od areny. Byl to vlastně můj první velký koncert a já jsem ani nevěděla kam mám jít. Ke vchodu mě doprovodil můj otec. A najednou jsem byla v O2 areně. Naštěstí nejsem stydlivá, takže mi nedělalo problém se někoho zeptat. Nějak jsem tam došla a už jsem stála před pódiem se žlutým páskem na ruce. Stála jsem asi v polovině toho pásma před pódiem a přede mnou byli asi dva dvoumetroví chlapi, takže jsem toho "hodně" viděla. Předkapela X začala hrát asi ve čtvrt na devět. Přes fanoušky jsem viděla jenom zpěvačku a kytaristu. Jejich hudba docela ušla, někdy bych si to možná poslechla, ale v tu chvíli mě to nudilo a už jsem chtěla aby na pódium vylezl Eddie, Stone, Mike, Matt, Jeff, prostě aby začali hrát mí milovaní Pearl Jam. Při poslední písni zakřičela zpěvačka do mikrofonu : "Special guest!" a přišel tam Eddie. Začala jsem tleskat a křičet. Zazpíval si s nimi jednu písničku, tu poslední. Po skončení následovalo čekání, které se mi zdálo nekonečné. Ale když Pearl Jam přišli a začali hrát píseň Sometimes a úplně jsem na nějaké čekání zapomněla. Lidé začali více skákat při druhé písni Animal. Já jsem samozrejmě zpívala nebo se o to alespoň pokoušela. A při skákání jsem se držela lidí vedle mě. Přála jsem si, aby zahráli Last Kiss, Black, Even Flow, Nothingman a Better Mana. A skoro všechno se mi splnilo, za což jsem moc ráda. nevadí mi, že nezahráli Last Kiss a Nothingman, protože koncert byl naprosto skvělý. Asi ve čtvrtině koncertu, kdy jsem pořád "mnoho" viděla, jsem se začala prodírat dopředu. Ale tak nenápadně, třeba když se skákalo, tak jsem se dostala docela dopředu. A v polovině koncertu už jsem stála mezi lidmi úplně vepředu. Nejen zážitek byl úžasný, ale úžasná byla i Eddieho čeština! Říkal kdo hrál na bicí, na kytaru atd. a postupně vyjmenoval všechny, kromě sebe a fanoušci začali hlasitě skandovat: "Eddie! Eddie! Eddie!", včetně mě. Eddie se tomu smál a po pár minutách řekl: "Kam zajdeme na pivo? Já platím!". Všichni začali tleskat. Kdybych měla naspat co bylo nejlepší nebo co se mi nejvíce líbilo, tak bych nevěděla co napsat. Ať už by to byla skladba Do The Evolution, která rozeskákala a rozezpívala publikum nebo procítěně zazpívaná klasika Black. Všechno ukončili (mojí další oblíbenou) skladbou Yellow Ledbetter. Když jsem vylezla z areny moje první myšlenka byla: Tohle musím zažít znovu! Na tenhle koncert budu určitě dlouho vzpomínat a doufám, že k nám co nejdříve přijedou! A taky jsem samozřejmě něco vyfotila.


Bohužel je rozmazaná, protože do mě fanoušci žduchli. Ale tak co, lepší než žádná :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ewa Ewa | E-mail | Web | 25. července 2012 v 11:45 | Reagovat

Jestem z Polski, z Warszawy. To też był mój pierwszy duży koncert. Pierwszy wspaniały koncert Pearl Jam i pewnie nie ostatni na jakim będę. Mam podobne odczucia jak ty. "Do the Evolution" było niesamowite! "Kam zajdeme na pivo? Já platím!" to było super!
Praga i Czechy są super! Czesi są wspaniali! Na pewno wrocimy do was z mężem! Pozdrawiam!

-----
tranlate.google.com ;)
Jsem z Polská, od Varšavy. Byl to také můj první velký koncert.První velký koncert Pearl Jam, a pravděpodobně ne naposledy, kdy budu. Mám podobné pocity jako vy. "To Evolution" Bylo to úžasné! "Kam zajdeme pivo? Já platím!" Bylo to skvělé!
Praha a Česká republika jsou skvělé!Češi jsou skvělé! My se určitě vrátí k vám s mým manželem! Vaše!

2 Gabrielly Gabrielly | E-mail | 5. května 2013 v 23:08 | Reagovat

Jé, taky jsem tam chtěla jet, ale lístek byl na mě moc drahý. :) Snad se mi to splní příště jak tobě....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama