Srpen 2012

Šternberský Kopec - Fotky

21. srpna 2012 v 19:37 Moje tvorba/fotky
(Wohnout)


(Tublatanka)

(Kuko z Horkýže Slíže)

(Sabo a Kuko)

(Sabo, Kuko a Doktor)Šternberský Kopec - 28.7. 2012

21. srpna 2012 v 19:20 Koncerty, festivaly
Přes tyhle prázdniny jsem navštívila i jeden festival. Šternberk je ani ne 20 kilometrů a když jsem viděla plakát: Festival Šternberský Kopec, na kterém bylo napsané, že tam hrají Horkýže Slíže, tak mi bylo jasné, že tam musím jet. Ostatní kapely jsem moc neznala, jen některé.

S kamarádkou jsme přišly už na začátek, který byl v 14 hodin. Jako první hrála místní kapela The Shapes, ale nijak mě nezaujala. Zdálo se mi, jako by kytarista hrál pořád to stejné a zpěvaččin zpěv se mi nelíbil. Potom následovaly kapely Ginger, FiHa a Clou, které se mi taky nelíbily, ale alespoň počasí bylo pěkné. Pomalu jsem se přesunula k podiu, přece jenom začalo se to tam pomalu plnit. Následoval Rock&Roll Band Marcela Woodmana. Docela početná kapela, bylo jich deset a ještě ten Marcel Woodman. To se mi taky nelíbilo. Pak hrála kapela Wohnout. Konečně něco normálnějšího. Já je neposlouchám, ale docela mě to bavilo. Další byla kapela Eddie Stoilow a ta mě taky nebavila (no co :)). Kytarista házel trsátka a já jsem jedno chytla, ale nelíbilo se mi to, tak jsem ho nechala kámošce. Kolem deseti večer začala (konečně!) hrát Tublatanka, na kterou jsem se těšila. Jejich vystoupení se mi líbilo. Hráli písničky jako: Matka, Žeravé znamenie osudu, Dnes, Môj starý dobrý kabát, Vo velkej škole dní atd. Nejvíce mě potěšila moje oblíbená písnička Dnes, kterou jsem si zazpívala spolu s pár fanouškama. Asi o čtvrt na dvanáct začalo vystoupení Tonyi Graves, ale to mě taky nebavilo, vlastně jsem tam jela kvůli Horkýže Slíže a Tublatanky, ale netušila jsem, že mě to nebude bavit. A o čtvrt na jednu konečně Horkýže Slíže! Vše začali novější písničkou Woodie Song. Byli skvělí a vtipní. Hráli tam písničky: Maštal, Malá Žužu, Brďokoky, Ukáž Tu Tvojú Zoo, Silný Refrén, Logická Hádanka, LAG Song, Traja spití roboši, Bernardýn, Ja Chaču Tebja, A Ja Sprostá a nejnovější písničku Mám V Piči Na Lehátku (která mi už tak trochu leze krkem). Horkýže Slíže byla moje první nejoblíbenější kapela, ale potom přišel Pear Jam.. Všechny písničky jsem dokonale znala a taky jsem si zaskákala a zazpívala. Při písničce Malá Žužu vzali na podium fanynku, která s nimi zpívala. Já tam strašně chtěla jít! Snad příště. Bavily mě jejich vtípky, třeba historka z koupelny. Vystoupení této kapely bylo nejlepší, tade alespoň podle mě. Všechno končilo kolem 01:30. Na tenhle festival možná ještě pojedu, jestli tam bude HS, ale jestli mě to nebude bavit, tak už tam asi nepojedu.

Jo a viděla jsem tam fanouška Pearl Jam. Už z dálky jsem zaregistrovala tričko. Viděla jsem ho na pražském koncertě a poznala jsem ho, protože když jsem nevěděla kam na koncertě PJ jít, tak jsem se ho držela :D I já jsem tam měla tričko Pearl Jam a myslím si, že si mě všiml. Když se nedíval, tak jsem ho fotila, ale byl docela daleko. Snad si o mě nemyslíte, že jsem nějaký blázen, ale já jsem si ho prostě musela vyfotit!


(To byla nejlepší fotka, kterou jsem pořídila. Radši jsem to tam vyznačila.)