Alice In Chains - Rooster (video)

11. listopadu 2012 v 10:54 |  Alice In Chains

Tuto píseň napsal Jerry (kytarista) svému otci, kterému se přezdívalo "Rooster" (v překladu kohout) , když sloužil za americkou armádu ve válce ve Vietnamu. Tuto přezdívku prý měl už v dětství, kvůli způsobu úpravy vlasů. Jerry se píseň rozhodl napsat poté, co jeho otec poprvé promluvil o zážitcích z Vietnamu. Jeho otec i plakal a Jerryho jeho vyprávění ohromilo a označil to jako velice divný zážitek a velmi smutnou zkušenost, která by se nikomu neměla stát. Píseň je z roku 1993. Klip se mi opravdu líbí, je takový smutný, až dojemný. Jerryho otec se i v klipu objeví. Opravdoví veterání často říkali, že video je velmi realistické a dojemné. MTV zpočátku nechtělo vysílat, díky scénám z války, což vzbudilo ve členech Alice In Chains rozrušení, zejména u Jerryho. Který to označil za pošetilost, protože se na MTV vysílaly videa jako "gangsta" rap a další násilné videa, zatímco Rooster zachycoval pouhou realitu. Video doporučuji, je opravdu povedené. Já sama mám co dělat, abych neupustila slzu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 shame-in-you shame-in-you | 12. listopadu 2012 v 21:04 | Reagovat

Je to hodně dojemný klip taky jsem se málem rozbrečela když jsem ho s tebou poprvé viděla.Myslím si že si od Jerryho otec musel prožít hodně brutální věci divím se že to přežil.....poklona pro jeho otce!!!

2 Domka Domka | 20. listopadu 2012 v 23:17 | Reagovat

Jo no, chudák. Je mi ho líto, ale tak hlavně že to přežil a je zdravý, sice duševně ne tak docela, ale i tak. No, tohle byla celkem slušná náhoda! Rozhodla jsem se o téhle písničce napsat a aniž bych to tušila, tak byl Den veteránů. Zjistila jsem to až někdy večer. Slušná náhoda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama