Leden 2014

Pearl Jam - Yellow ledbetter (moje oblíbené verze)

31. ledna 2014 v 14:06 | Domka ☯ |  Eddie Vedder a Pearl Jam
1. Sao Paulo 2005
Yellow ledbetter je jedna z mých nejoblíbenějších písniček od nich. Navíc takhle verze je pěkná a unikátní v tom, že na kytaru hraje Matt a na bicí Stone. Když to tak poslouchám, ani mi nevadí hořší kvalita videa.


2. Honolulu 2006
Plus cover písničky Little Wing od Jimiho Hendrixe.


3. Praha 2012
Hned si vybavím ty krásné vzpomínky, když jsem na nich byla... Mimochodem v tomhle videu jsem vidět, tak mi to dělá radost.


4. Itálie 2006
A nakonec moje nejoblíbenější.


Pearl Jam - Lighting Bolt

20. ledna 2014 v 11:24 | Domka |  Eddie Vedder a Pearl Jam

Když jsem si tohle album koupila, tak už v obchodě jsem se těšila domů na to, až si ho pustím. Potom jsem si ho celé poslechla a líbilo se mi. No, ale abych jen nechválila, některé písničky, jsou průměrné a od Pearl Jam bych čekala přece jen trochu víc... Design alba se mi také moc nelíbí, obrázky jsou na mě až moc jednoduché, ale některé obrázky jsou dobré. Se srovnáváním Lighting Bolt s Backspacerem bych i souhlasila, ale Backspacer se mi líbí o trochu víc (a ty obrázky na obalu taky). Nejvíce se mi líbí písně Mind Your Manners, Sirens a Future Days, ty jsou mé oblíbené. Mezi ty, které se mi sice líbí, ale už méně, bych zařadila například Pendulum a Infallible. Ale i tak jsem ráda, že jsem si album koupila a vůbec nelituju těch peněz, které jsem za něj dala i když to byly všechny peníze, které jsem měla našetřené (kupovala jsem si i Ten, proto to byly všechny našetřené peníze). Za sebe můžu říct že mě nezklamali, ale co si budeme říkat, starý Pearl Jam je prostě nejlepší... A k Mind your Manners bych dodala, že se mi líbí zpracování klipu, ten Seattle tam, prostě něco pro mě. A když jsem se na klip dívala poprvé, hned jsem si všimla toho, jak je Eddie na tom mraku, protože se mi něco podobného kdysi zdálo. A nejlepší je pro mě prostě Sirens! Jen škoda, že letos se nechystají do Prahy (a taky velká škoda Eddieho vlásků!!!)


Dimebag a Phil (fotky)

20. ledna 2014 v 10:46 | Domka |  Pantera a Dimebag Darrell
Ti dva pohromadě, to je něco úžasného. A užásné jsou i Dimebagovy vlasy. Na Philovi je zase zajímavé to, že mu sluší úplně každý účes který měl. Nejlepší je sledovat koncerty z devadesátých (Monsters of Rock z Moskvy, Itálie 92...), to je pro mé oči doslova ráj (samozřejmě i pro uši)!
Zdroje obrázků:
tumblr.com
facebook.com