Únor 2014

Kurtovi by bylo 47

20. února 2014 v 22:20 | Domka ☯ |  Kurt Cobain a Nirvana

I think I'm dumb or maybe just happy.

Think I'm just happy
Think I'm just happy
Think I'm just happy
...
Všechno nejlepší k 47. narozeninám Kurte.

Trička

17. února 2014 v 17:45 | Domka |  Moje tvorba/fotky
Po delší době přidávám fotky triček, které jsem dělala. První dvě trička byly na kreslení jednoduché, tričko Pearl Jam taky, bohužel lepší fotku PJ trika nemám, protože mi ho ve škole někdo vyhodil... Layne byl trochu složitější než ty předchozí, protože jsem si ho vymýšlela sama, sama jsem si nakreslila motiv - Layna. Obrázek je podle mé nejoblíbenější fotky. Layna jsem dělala dvakrát, jednou pro sebe, podruhé pro mojí sestru. Mezi nejtěžší trička které jsem dělala určitě patří tričko s logem Alice in Chains. Jelikož jsem obrázek chtěla mít přesný, dělala jsem si šablonu, následné vystřihování bylo celkem dost pracné... Vybarvování taky nebylo nejjednodušší, jsou tam malé plochy atd. Tričko jsem dělala s přestávkami asi necelý týden. Ale bylo to opravdu něco na moje nervy. Všechny trička jsem dělala fixy na textil a tričko s logem AIC jsem dělala taky pomocí fixů a barev na trička, které se později ukázaly jako méně kvalitní, po pár vypráních se barva smyla, tak jsem si musela koupit barevné fixy na textil a tričko kreslit znovu... Teď se chystám na trochu složitější kousky - trička s Pearl Jam a Mother Love Bone na kterých budou všichni členové, ale fotky budou mírně stylizované.


Xavier Baumaxa - 11. 2. 2014

17. února 2014 v 11:52 | Domka |  Koncerty, festivaly
Že jsem na tento koncert šla, byla vlastně taková náhoda. Po škole jsem šla ke kamarádce, protože mi napsala že se mám stavit. Když jsem došla na zastávku, viděla jsem vylepené plakáty s nápisem Xavier Baumaxa. V duchu jsem si povzdechla a řekla si, že tam nemůžu jít...
Naštěstí opak byl pravdou. Po domluvě s kamarádkou jsem dojela do Ostravy, kde se koncert měl konat. Kamarádka o Xavierovi nikdy neslyšela, nevěděla o koho se jedná, takže samozřejmě ani neslyšela jeho muziku. Po poslechu pár písniček nebyla vůbec nadšená a myslím, že tam šla jenom kvůli mě, za což jsem jí opravdu vděčná.
Koncert se konal v klubu Barrák a vstupné bylo 150 korun, což není moc drahé a začínat měl v 20:00. Na koncert jsme přijeli pozdě, ale stejně začal asi o víc než půl hodiny později. Byla jsem ráda, že jsme to stihli na začátek. Vystoupení se mi opravdu líbilo, ale bylo celkem krátké. Když si fanoušci vyžádali přídavek, tak Xavi přišel a řekl, že už opravdu nic nezahraje. To mě trochu zklamalo, ale jinak si opravdu nemůžu stěžovat. Vše zahájil písní Špulka a já, dále hrál písně Parapety, Nowodobé kulty, Good times & bad times, Pro missku jít, Pošumaví, Mezirolí, Retrofutro discoteque, Kultura je plná kultů, Positiff peopula a vystoupení zakončil písní Romale rap. Jeho vystupování bylo takové energické a mezi písněmi říkal nějaké vtípky, třeba o Landovi atd. A taky s námi mluvil, za což jsem ráda; co může být lepšího než když muzikant komunikuje se svým publikem?! Byla tam dobrá atmosféra, taková pohodová. Mezi lidmi kolovaly brka... Kdyby se mě někdo ptal, jestli bych jeho koncert navštívila znovu, hned bych souhlasila. Doufám, že se mi ještě někdy podaří Xaviho vidět naživo, byl to super zážitek! Moc jsem nefotila, spíš jsem si užívala muziku. A na ukázku jedna z mých oblíbených písniček Kultura je plná kultů, která v Ostravě zazněla:

"Kultura je plná kultů a Nirvana je plná Kurtů..."