Březen 2014

Mám ráda bulteriéry

27. března 2014 v 10:59 | Domka |  Moje tvorba/fotky
Mösserovy desky - technika při níž se nejprve papír několikrát natře drcenou křídou smíchanou s klihem (myslím) a potom na papír příjde několik nátěřů tuší a na takto připravený papír se obrázek vyškrabuje. Trvalo mi to strašně dlouho, špatně se do toho rylo a taky mě bolely ruce, ale s výsledkem jsem spokojená.

Kresbu (je dělaná propiskou, pastelkami a fixy) jsem si nevymyslela, ale předělala jsem jí podle sebe

Perokresba kombinovaná barevným akvarelem

Tužka

Linoryt

Punkový ples - 8.3. 2014

27. března 2014 v 10:03 | Domka |  Koncerty, festivaly
... Když jsme s kamarádkou dojely na hlavní nádraží v Ostravě, bylo tam už plno punkerů a punkerek. Mezi nimi byl i kamarád mojí kamarádky, se kterým mě hned seznámila. Pak už jsme si jen koupili jízdenku a nasedli na vlak. Jízda vlakem se mi líbila, poslouchaly se písničky, hodně lidí tam kouřilo, dokonce i hulilo a kolovalo tam několik flašek s alkoholem. Vůbec se nedivím, že tam průvodčí ani nešel...

"Pane průvodčí, jste fašista?"

Z nádraží v Bašce, vyrazila velká skupina lidí ke kulturnímu domu, kde se měla akce konat. Došli jsme tam dřív, tak jsme ještě museli tak hodinu čekat, než se kulturák otevře. Začínalo se hrát v osm hodin, s kamarádkou jsme si koupily pivo a šly pogovat. Nikdy předtím jsem na žádné punkové akci nebyla, přestože punk poslouchám už pár let, takže jsem ani nikdy nepogovala. Když začala hrát Otrávená generace, šly jsme k pódiu a pogovaly. Bylo to naprosto boží. Na akci měl přijít i náš bývalý učitel, který potom dorazil se svou přítelkyní, sice pozdě, ale přece jen dorazil. Chvíli jsme kecali a potom jsme s ním pogovaly. Všude kam jsem přišla se hulila tráva, tak jsem si dala a bylo mi strašně fajn. Jedinou špatnou věcí, která se tam stala, bylo to, že jsem spadla na kolena a jedno z nich jsem si pozmoždila a kamarád si udělal něco s rukou, jinak se mi akce strašně líbila a ráda bych něco podobného zopakovala. Dále hrály kapely jako Degradace, Vysoké napětí, The Snopl a Smell Yer Ma. Když se akce blížila ke konci, seděli jsme na schodech, kamarádka na nich usla a kamarád mě přesvědčoval, abych mu propíchla ucho zicherkou, tak jsem to udělala. Vlak zpátky do Ostravy jel až v půl páté ráno. Když jsme došli na nádraží, tak byli všichni unavení. Čemuž se opravdu nedivím.

"Peklooo!"
"Co jéé?!"

Ráda podobnou akci zopakuju, líbilo se mi tam a navíc mi zadarmo jeden hodný člověk vyleštil moje těžké botky.

A takhle to tam vypadalo, na pódiu je Otrávená generace.

A to jsou lidi, se kterýma jsem na akci byla.

Já s kámoškou při pogu. Na fotce jde vidět i náš bývalý učitel.

Autor posledních dvou fotek: Kristýna Majerková

Figurální kresby

27. března 2014 v 9:15 | Domka |  Moje tvorba/fotky

Na kresbách (jsou dělané přírodním uhlem) jsou mí spolužáci. Jsou seřazeny podle toho, jak jsem je postupně kreslila. A myslím, že tam jde vidět mírné zlepšení. Práce jsou z prvního pololetí. Teď se učíme kreslit ruce a já kreslím opět kostru, ta nebude kreslená uhlem, ale tužkou a až bude hotová, tak jí určitě zveřejním. Bohužel další práce nebudu moct zveřejnit jen tak brzo, protože půjdu do nemocnice, takže tady dlouho nic nepřibude.