Květen 2014

Xavier Baumaxa - 24. 5. 2014

25. května 2014 v 22:11 | Domka |  Koncerty, festivaly
Po celkem dlouhé době jsem zase vyrazila na nějakou akci a jela jsem na ni se svojí mamkou. Akce měla název Setkání kytaristů a byl to její 24. ročník. Konala se v ostravském Cooltouru.
Dorazily jsme o něco dřív a když vše začínalo, koupily jsme si pivko a šly na první kapelu která se jmenovala Easy Steps. Vystoupení mě ani mamku vůbec ničím nezaujalo a byly jsme rády až kapela dohrála. Při vystoupení dalších kapel jako Noisy Pots nebo FruFru jsme radši seděly venku při pivku atd. a opravdu nám stačilo to, co jsme slyšely venku. Jak se blížil večer přicházelo víc lidí (ne že by jich bylo nějak hodně) a když šel jeden člověk, tak mě napadlo jen tak ze srandy, že by to mohl být Xavier Baumaxa, tak říkám mamce: "To je Baumaxa ne?". Jenže ona řekla že to on nebude a když přišel blíž, tak jsem si řekla, že se mi to asi jen zdálo. Ale když vyšel schody a pozdravil nás, tak jsem ho poznala, byl to Xavi. Těšily jsme se na jeho workshop a protože nás nebavilo sedět pořád jen venku, tak jsme se přesunuly do místnosti, kde se měl konat. Zezačátku jsme tam byly jen my dvě, ale pak přišlo více lidí. Xavi na workshopu přednášel poezii svých oblíbenců jako Opičana Havla, Mutzkimiera Zweimala nebo Em Rudenka, od kterého zarecitoval například básně z cyklu Sex po dvaceti letech. Ale nejvíce se mi líbila báseň s názvem V rozkladu, jejíž přesné znění si bohužel nepamatuju. Byla o člověku, který leží venku a pije víno a jediné co dokáže dodržovat je pouze pitný režim. Připomněla mi jistou osobu, pro kterou je aktuální již po mnoho, mnoho let... A nepřipomněla ji pouze mě, ale i mamce se kterou jsme se po doznění na sebe podívaly, řekly jsme zárověň koho nám to připomíná a začaly jsme se smát. Po skončení workshopu jsme opět šly ven na cigaretu, protože se v celém Cooltouru nesmí kouřit. Na koncert Xaviho jsme se strašně těšily, tak jsme hned šly do galerie, ve které se mělo vše odehrávat. Byly jsme tam samy, potom přišel Xavi a zkoušel zvuk kytary a ukulele. Při odchodu do baru pro další whiskey se na nás usmál...
Zezačátku hrál novější skladby, některé ani neznám názvem ale vím že hrál Pivíčko, Má máma má (nevím jistě, jestli se ta píseň tak doopravdy jmenuje, ale vím že říkal, že je o frontmanovi skupiny Plexis), Hydra a Armenia a z těch starších například Otvírákem nebo Romale rap. Hrál i krásnou píseň, která měla takový depresivnější text, ta se mi líbila z celého vystoupení nejvíce.

"Je to legrace, viď holčičko... Ale ne pokud jsi v tom..."
(v tom okamžiku kdy to dořekl, jsem si vzpomněla další osobu a začala jsem se na něj smát ještě víc)

Bohužel jsme musely odejít z vystoupení dřív, jelikož jsou špatné spoje. Odcházely jsme při předposlední písni. Za sebe musím říct, že jsem si to užila i když vystoupení nebylo nejdelší, ale jak sám Xavi říkal, lepší je si zajít pouze na jeho koncert, s čímž souhlasím. Škoda, že nám nevyšla ta fotka, doufám že příště, teda jestli nějaké bude, snad. Při cestě na tramvaj jsem dostala růži a taky jsem od mamky dostala krásnou nášivku s velkými písmeny PJ. Na Xaviho určitě zase zajdu, když teda budou prostředky. Mám ráda jeho hudbu i texty, ale taky smysl pro humor a to jak při koncertech improvizuje.

"Myslíš, že je takový psychopat, kterého to naučil život nebo je fakt tak chytrý a dělá si prdel?"
"Já myslím, že obojí."Plus dodávám vlastní video, které točila moje mamka (bohužel trošku horší zvuk):

Kresba kostry

14. května 2014 v 22:03 | Domka |  Moje tvorba/fotky

Po delší době budu zase publikovat nějaké články. Po trošku (no, trošku víc) bouřlivém období mám zase náladu tvořit a psát články. Poslední dva měsíce byly celkem šílené, alespoň mi byly (a jsou) inspirací v tvorbě. O další práce se pokusím podělit co nejdřív, tedy až je dokončím.
Tato kresba kostry mi trvala skoro 20 hodin, protože mě moc nebavila a dělala jsem jí strašně pomalu, ale zato jsem se ji pečlivě snažila vystínovat. Musím přiznat, že si za to můžu sama, protože jsem kostru kreslit chtěla, abych si jí potom mohla doma vyvěsit, ale to se mi nejspíš nepodaří, protože mi kresbu vzali, takže doufám že mi ji nebudou archivovat. To bych o ni přišla...