Červen 2014

Valník na výletě - 13. 6. 2014

18. června 2014 v 20:19 | Domka |  Koncerty, festivaly
V Hlučíně, přesněji u hlučínského jezera se konal 3. ročník akce s názvem Valník na výletě a jednalo se o akci punkovou (Punk u jezera), tak jsme na ni vyrazili. Než jsme vůbec nasedli do vlaku, tak jsme přemýšleli co udělat s vlasy. U kamaráda to bylo jasné, ale já jsem si nebyla jistá. Kamarádka mu postavila pěkné číro, které natřela modrým suchým pastelem rozmočeným ve vodě. Měla jsem moc dlouhé vlasy ze kterých by prostě číro udělat moc dobře nešlo, tak jsem řekla kamarádce, aby mě ostříhala, protože ona upravovat vlasy opravdu umí. Ale jelikož jsme neměli čas, řekly jsme si, že mi číro postaví až na místě. Do vlaku jsme si vzali rum s kofolou, aby byla cesta zábavnější :)

No a tohle je výsledek její práce... Myslím že se jí účes povedl i když měl drobné mouchy, ale musela jsem to brát s rezervou. Byla přece jen po rumu a pivu. Ale vymýšlela jsem si ho sama. Poprvé jsem něco takového měla na hlavě, ale cítila jsem se konečně sama sebou... Potom jsme si koupily pivko a mohly jít ke stagi kde už hrála první kapela.

U první kapely se pogo už zlehka rozjíždělo.

Moc jsem na akci nefotila, radši jsem si užívala hudbu atd. Na fotce kapela Vysoké napětí.

Kamarád s kamarádkou se kterýma jsem na akci byla.

Vision Days; na jejich vystoupení jsem se těšila nejvíc. A taky že bylo nejlepší. Při pogu se to nějak zvrtlo a strhli jsme zábrany, takže jsem mohli přímo k nim. Sekuriťáci nevěděli co mají dělat, tak jim zpěvák řekl něco ve smyslu, aby nás tak nechali, že to je přece punk :) Byla jsem ráda že zahráli moje tři oblíbené písničky: Old punks, Pogo a provokace a Don't worry be punk. Strašně jsem si je užila a to pogo stálo za to. Jenom je nevýhoda nosit brýle, protože mi spadly na zem a já samozřejmě nic neviděla a málem jsem o ně přišla. Naštěstí jsem si jich včas všimla a nic se jim nestalo. Příště už takhle riskovat radši nebudu. Jen škoda, že na ně jediné zrovna pršelo, což nebylo zrovna nejlepší pro moje číro.

Dál hrály kapely jako Nšoči, Hasiaci prístroj, Šanov 1, Punk Floid a nejsem si jistá jestli tam hráli i Hubert Macháně, ale Degradace nakonec vystoupení zrušila. Akce se mi líbila, byla tam pohodová atmosféra, pogo stálo za to a navíc koukat na zapadající slunce u jezera a poslouchat při tom punk je prostě pěkné. Odvezla jsem si s sebou "suvenýr", čímž mám na mysli mikinu. Byla jsem tam totiž jen v košili a nějak jsem nemyslela na to, že večer bude zima, která byla fakt velká. Naštěstí mi hodní punkáči půjčili mikinu, kterou jsem bohužel neměla jak vrátit, protože se mi její majitel někam ztratil. Akci bych určitě zopakovala i když ten konec se moc nevyvedl, ale to bylo určitě poznamenané tím, že byl pátek 13. a navíc úplněk... :))

Divocí koně - kresba

9. června 2014 v 22:08 | Domka |  Moje tvorba/fotky

Kresba na téma "Píseň Jaromíra Nohavici", písnička se jmenuje, jak už napovídá obrázek, Divocí koně. Téma se mi vůbec nezamlouvalo, protože Nohavicu nemám nijak v lásce. A tak jsem nakonec zvolila nějakou, ze které by mohl být slušnější obrázek. Pro mě osobně to bylo spíš na téma "Píseň Wild horses" od Rolling Stones, kterou jsem mimochodem při kreslení celkem často poslouchala, protože obrázek zabral strašně moc času, ale spíš to bylo mou leností po návratu z nemocnice :)) Poslouchala jsem tuhle krásnou verzi s Eddiem (kterou přikládám k poslechu), jinak je moc nemusím. Ten refrén je prostě úchvatný...

Wild horses couldn't drag me away
Wild, wild horses couldn't drag me away


Smutek (báseň?)

2. června 2014 v 22:33 | Domka |  (Sebe)vyjádření...?
Je někdy hloupé přemýšlet o tom co by mohlo být
a přitom nikdy nic z toho nemít.
Pronásleduje mě stále bolestné bdění,
nepřichází to slastné snění.
Snad se to již brzy změní.
Celá jsem prostoupená smutkem.
Radost se mi nedostává.
Bude tohle navždy mým rozsudkem?
Čím dál častěji se stává,
že bojuji se zármutkem.
Láska, radost, smích v nedohlednu,
život a naděje ve mě umírají.
Při pomyšlení na to blednu.
Vlny moře smrti mě již omývají...

Neumím psát básně, je to čistě jen vyjádření pocitů a taková ta ventilace, kterou člověk občas vážně potřebuje... Mám nějaké takové smutné období, tak zase píšu svoje depresivní básničky. A tu písničku miluju.