Srpen 2014

Mark Lanegan - Hit the city

27. srpna 2014 v 22:26 | Domka ☯ |  Mark Lanegan a Screaming Trees

Mohla bych tu písničku poslouchat pořád dokola a nikdy nebude ohraná. Miluju Laneganův hlas. Ten druhý hlas patří PJ Harvey. Myslím, že tvoří dokonalou souhru... ♪♫♪

Staré práce

16. srpna 2014 v 1:53 | Domka |  (Sebe)vyjádření...?
Až jsem váhala, jestli to mám vůbec zveřejnit, ale tak vlastně proč ne. Jedná se o jedny z mých prvních "výtvarných děl", které jsem dělala jen tak pro radost a při tom přemýšlela o umělecké škole. Nedávno jsem fotky těch "děl" našla na jednom cd, které bylo schované v hromadě dalších. Když jsem si fotky prohlédla, vyplavily se mi vzpomínky na mé začátky. Nebudu to nijak obkecávat a rovnou je se dám. I když některé z nich jsou jen k smíchu :D

Jakože Eddie :D První dílo na téma "Pan Vedder" - 22. 7. 2011

Kurt - 19. 2. 2012

Daniel ze Silverchair - 1. 7. 2012

Layne - 11. 7. 2012

Druhé dílo (trošku abstraktní) na téma "Pan Vedder" - datum chybí, ale to to také dělané v červenci 2012

Pokud začínáte kreslit nebo už kreslíte delší dobu a moc vám to nejde, tak to nevzdávejte a snažte se o zlepšení. Například studováním knih, následnou praxí atd. Taky jsem nic neuměla a zlepšila jsem se. Ale neříkám, že to jde u každého, potřebný je alespoň kousek talentu a dobrá fantazie. (Snad si to přečte nějaký budoucí umělec který je v koncích a pomůže mu to, jinak jsem to psala nejspíš zbytečně :D)


Oceans (obrázek)

15. srpna 2014 v 0:28 | Domka |  Moje tvorba/fotky
Obrázek je prací, která mi obhájila dvojku na vysvědčení (které bylo tak mizerné, že se mi chtělo plakat nad sebou samotnou). Měla jsem udělat jakoukoliv práci, na které se bude vyskytovat písmo. Samozřejmě první co mě napadlo, byla hudba. A na to hned Pearl Jam (to bych nebyla já, abych je někam nevecpala :D ). Docela dost jsem přemýšlela nad tím, jakou bych měla zvolit píseň a pak jsem si vzpomněla na obrázek s textem Oceans, takže mi to bylo jasné. V duchu jsem si řekla: "Namaluju Eddieho, jak vychází z moře, ve kterém je text." a taky jsem to tak udělala. Vše, kromě pozadí a písma, je dělané akvarelem (moře mě dost potrápilo). Pozadí a text jsem dělala stříbrným sprejem. Jen mě trochu mrzí ta podoba Eddieho, příště to snad bude lepší.

Brněnec fest - 28. 6. 2014

14. srpna 2014 v 22:54 | Domka |  Koncerty, festivaly
Na Brněnec jsem se dost těšila, byl to můj první větší fesťák. Na akci jsme vyrazili o den dřív, aby jsme mohli být na všechny kapely. Jelo se vlakem, kde už každý klasicky pil nějaký ten alkohol... Když jsme dorazili na místo, tak jsme si postavili stan. Sice nevím jak dlouho nám to trvalo, ale při našem stavu asi celkem dlouho. Měli jsme zásoby alkoholu a v jeho konzumaci jsme pokračovali do pozdních večerních hodin. Tak nějak jsem doufala, aby se Brněnec nezkazil tak jako Valník, ale pozdě večer jsem o tom začala pochybovat, naštěstí to potom bylo v pořádku. Díky kamarádovi jsem zase málem přišla o brýle. To je tak když někdo moc pije... Na druhý den to vypadalo jako nějaká sešlost oživlých mrtvol, protože všichni vypadali hrozně a měli hroznou kocovinu :D Včetně nás, tak jsme si hned ráno pustili písničku a kámoš to hned ubalil. :) Potom jsme si šli koupit jídlo a taky pivo. Takže hned ráno jsme pokračovali v pití, ale zatím jen tak zlehka. Taky mě dost "fascinoval" týpek, který skoro celou cestu vlakem prospal a taky prospal skoro celej festival. Takové lidi vážně nechápu, na akce se jezdí především za muzikou, ne proto aby se člověk opil do němoty a vše prospal, ale tak jestli ho to baví, já mu to neberu. :D (jestli někomu vadí ti smajlíci, tak je prosím ignorujte. Mám dobrou náladu.). Kapely začaly hrát nějak kolem 9:45, ale první dvě kapely jsem vůbec neznala a taky jsem se potřebovala trošku vzpamatovat z předchozího dne (nemohla jsem vůbec spát a ve stanu byla úplná kosa), takže jsem odpočívala u stanu. Strašně jsem se těšila na kapelu VHS, začínali nějak po 11. Když jsem je z dálky slyšela, tak jsem kámošce doslova hodila brýle do ruky a šla pogovat. Zahráli písničky jako Travička, S punkáčem do práce, Proč (moje oblíbená), Marie, Pro tebe, Mladý punker a víc si nepamatuju. Jejich vystoupení se mi hodně líbilo, užívala jsem si ho a to pogo... Prostě super.
VHS
Do tří odpoledne hrály nějaké kapely, které jsem neznala, tak jsem často navštěvovala stánek s pivem nebo jiné stánky, kde jsem se dívala po oblečení, plackách, nášivkách a dalších věcech. Taky jsem polehávala u stanu, ale určitě to nebylo tím, že bych byla unavená :D Kámoška se rozhodla, že se půjdem podívat na nějakou kapelu, tak jsem teda šla. Sedly jsme si na zem, popíjely pivo a poslouchaly hudbu.

"Přátelé se neopouští, hajzlům se neodpouští."

Taky jsem našla mikinu a nikdo se k ní jaksi nehlásil, takže mám další "suvenýr" v podobě mikiny. Poslechla jsem si The Fialky a potom jsem přišla až na Vision days, ale to spíš kvůli kamarádky. To, že hrála Inseminační stanice se asi nějak nepostřehla a doteď nevím, proč jsem si na ně nešla zapogovat, stejně jako na Volant. Jen z dálky jsem slyšela jak hrají mou oblíbenou Čarodějku. Pár dalších kapel jsem sice znala, ale moc se mi nelíbily, tak jsem zase odešla. Ale mrzí mě, že jsem si nezapogovala na Mámu od SPS. Jak už se blížil večer, lidí u pódia ubývalo, za to jich přibývalo na zemi, kde jich spalo opravdu hodně. Kapelou, na kterou jsem se opravdu moc těšila, byli E!E. Ale to už jsem ani nemohla k pódium, jen jsem se válela na zemi před stanem. Alespoň jsme se všichni sešli před našimi stany a zpívali jejich písničky, byl to docela takový kouzelný moment i když jsme museli vypadat dost vtipně a zněli jsme určitě ještě vtipněji. Hned po nich hrála Dukla Vozovna, to už jsem se odhodlala a nějak došla k pódium. Užívala jsem si to, hlavně při písničce Disko, ale nejlepší byla Bílá vdova, kterou jsem si užila se vším všudy. Nejen že jsem si vzpomněla na svou sestru, ale taky jsem si zazpívala a zapogovala s jedním zrzavým kamarádem... Po skončení písničky jsme odešli.
DUKLA VOZOVNA

Všichni jsme byli dost unavení, tak jsme chtěli jít spát, jenže se to protáhlo asi do 4 nebo 5 do rána (díky tomu jsme slyšeli Nácka od SAS, což je dost dobrá písnička). Potom kamarád navrhl: "Dáme si, ať se nám líp spí." a hned to ubalil. Začali jsme hulit a kamarádka, která je na to mimochodem háklivá, na nás začala křičet, že nejsme normální a že to bude ve stanu smrdět a podobné kecy, což nás jenom tak rozesmívalo. Po nějaké chvíli byl celkem klid, takže se nejspíš chudák nadýchala :D Samozřejmě nám to nepomohlo a my neusli a jen mlčeli, potom jsme se na sebe začali dívat a propukl strašný záchvat smíchu. Vůbec nevím proč jsme se smáli a trvalo to tak půl hodiny ne-li víc.

"Čemu se tak směješ?"
"Když tady bylo tak srandovní ticho..." (to nás dodělalo úplně)

Když to tak nějak shrnu, tenhle festival jsem si fakt užila a byla to moje nejlepší punková akce i když to horko přes den a zima v noci mě docela štvaly. Příští rok bych ráda jela znovu. Proti kapelám (plakát zde), které hrály nemůžu nic říct, jen bych příští rok přivítala změnu piva, Březňák mi opravdu nechutná. Na památku na Brněnec 2014 jsem si koupila 3 nášivky, které teď zdobí mou koženou bundu. A na závěr pár fotek, které jsem našla na netu:

Na koncertě Dukly Vozovny

Na koncertě VHS
Zdroj posledních dvou fotek: rajce.net

Duch Jima Morrisona?

2. srpna 2014 v 20:11 | Domka |  (Sebe)vyjádření...?
Nedávno jsem narazila na fotku, na které se má údajně nacházet duch zpěváka Jima Morrisona. Protože mám The Doors ráda a o takové věci se celkem dost zajímám, tak jsem se rozhodla napsat takový krátký článek... Fotografie pochází z roku 1997 a je pořízena přímo u hrobu Jima. Jimův hrob se nacházi v Paříži na hřbitově s názvem Père-Lachaise (největší a nejznámější pařížský hřbitov, který je prohlášen národní památkou Francie). Autorem fotografie je kamarád nebo asistent hudebního kritika Bretta Meisnera, který s ním cestoval po Francii a když se dostali do Paříže, napadlo Bretta (který byl mimochodem Jimův fanoušek), že by se mohli jít podívat na onen hřbitov za Jimem. Na památku se nechal svým kamarádem (nebo asistentem) vyfotografovat u hrobu. Po vyvolání si ničeho zvláštního nevšiml a fotku někam odložil. Vzpomněl si na ni až když ji za pár let našel a to už uviděl i něco, co připomínalo Jima při jeho klasické póze s roztaženýma rukama. Když byl snímek zmedializován, tak se určitě našli tací, kteří tvrdili, že fotka je podvrh. Proto fotku i s negativy poslal Meisner na nějaký rozbor. Ten prokázal, že fotku nikdo graficky neupravil. Odborníci na podvodné fotografie ji prohlašují za pravou a nejedná se prý ani o hru světel... Fotka se také nachází v knize s názvem Ghost caught on film 2, kde jí taky pokládají za pravou. Bohužel se mi více nepodařilo zjistit, jen to že Meisner už zemřel. A také jsem někde četla, že mu prý fotka přinesla prokletí, protože se mu poté rozpadlo manželství a jakýsi kamarád zemřel na předávkování drogami. Mnozí tuto smrt přirovnávají právě k Jimově. Ale já osobně si myslím, že to s fotkou nemá nic společného a jedná se jen o náhodu. Sama nevím jestli mám věřit tomu, že se na fotce opravdu zpěvák a básník objevil nebo ne. Ale určitě to stojí za zamyšlení...


K poslechu dodávám mou oblíbenou písničku od Doors:


Zdroje obrázků:
http://www.feelnumb.com/wp-content/uploads/2009/11/jims_grave_2000.jpg
http://www.uc2enter.com/jim5.jpg