Tak nějak o posledních měsících

23. ledna 2016 v 16:03 | Domka |  (Sebe)vyjádření...?
Koncem roku 2015 a začátkem tohoto zemřelo mnoho lidí, takže je toto období smutné a napomáhá tomu i zasněžená krajina a zima, kterou navíc nemám ráda. Mé pocity se právě tomuto období momentálně (nebo nejen momentálně, ale delší dobu?) podobají. První byl Ice-B z kapely Elektrïck mann, ale jeho dost divoký životní styl už tomu dost nasvědčoval, ačkoliv jsem nečekala, že to bude tak brzy. To jsem si také říkala, když zemřel jeho vzor, zpěvák Scott Weiland. Dost mě to zamrzelo, jeho Stone Temple Pilots mám velmi ráda. Další byli Lemmy Kilmister (Motörhead) a David Bowie. A kdyby to byli jen tito, kdo nás opustili... A když jsem se dozvěděla, že Pearl Jam neplánují turné po Evropě, byla jsem taková posmutnělá. Přece jen navštívili Prahu v roce 2012, tak jsem doufala, že zase do Prahy přijedou. Musím pokračovat v čekání, ale jestli se mi to opravdu v budoucnu splní, budu jistě velmi nadšená. Ale nebudu psát jen negativní věci a raději napíšu co mi v uplynulých měsících udělalo radost. V prosinci naše třída měla stužkovací večírek, kde jsem prožila se svými spolužáky (některými) hezké chvíle. A vím, že až odejdu, budou mi dost chybět... Někteří také před večírkem navštívili i divadlo Petra Bezruče, včetně mě. Hrály se Petrolejové lampy spisovatele Jaroslava Havlíčka. Hra se mi velmi líbila, jak už dějem, tak i herecké výkony byly velmi dobré a výborně jsem si představení užila od začátku do konce. Opravdu bylo výborné, takže mohu jen doporučit. Dále jsem oslavila své narozeniny (imaginárně i s Eddiem, protože máme narozeniny jen 2 dny po sobě :)) také tím, že jsem navštívila pamětní desku Karla Kryla v Novém Jičíně, kde v minulosti žil. A co mi udělo velkou radost bylo i to, že jsem si dovezla gramofon a po třech letech si konečně pustila desku The Who, kterou jsem dostala na narozeniny. A také jsem si udělala včera radost, koupila jsem si obraz s nádherným rámem do kterého postupem času umístím něco svého a CD kapel Screaming Trees a Queens of the Stone Age. Bohužel dále není nic, co by stálo za popsání. Stále nemám čas, mám před maturitou, takže stálé maluji nebo se učím a tak do jde pořád dokola. Občas ještě píši básně, postupem času nějaké zřejmě uveřejním. Ale jak to tak vidím, dlouho se zde neukážu kvůli nedostatku času.

(Něco k poslechu, když byla řeč o smrti Scotta.)

A něco málo z mého malování:

Na první fotografii je plátno malované akrylem a je na něm namalována má sestra. Druhá fotografie zobrazuje malbu Joshe z Queens of the Stone Age. Obrázek je kombinací více technik, použila jsem tempery, pozadí je akvarelem a rámeček je nakreslený černým fixem. Poslední dvě věci jsou nyní bohužel nedokončené, takže zatím nevypadají tak jak bych si přála.
Ke konci bych chtěla popřát všem všechno nejlepší k novému roku, ačkoliv je už konec ledna.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hellboy hellboy | Web | 23. ledna 2016 v 16:12 | Reagovat

ty tak nádherně kreslíš <3333333 zamilovala jsem si tě, fakt :D :)

2 ANNihilation ANNihilation | Web | 26. ledna 2016 v 19:33 | Reagovat

Tyjo, těším se na další kousky! Tohle je prostě super, maluješ skvěle a navíc máš takovej svůj šmrncovní styl.

3 Domka Domka | 7. února 2016 v 18:13 | Reagovat

[1]: Tak to opravdu moc děkuji. :)

[2]: To jsem ráda a děkuji, také ráda slyším, že mám svůj styl. Vždy když mi to někdo řekne, velmi mě to potěší, protože mám někdy strach, že nejsem dost originální a ztrácím se mezi všemi co malují či kreslí. Potom cítím, že má tvorba se odebírá správným směrem a tvořím něco, co je nové. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama